top of page

BEAUTY TRADE

- SOTHYS

ŁADOWANIE...

1

Ładowanie...

2

Lorem Ipsum is simply dummy text

3

Lorem Ipsum is simply dummy text

Następny moduł >

Lorem Ipsum

ŁADOWANIE...

ŁADOWANIE...

Pewnego razu we Francji ...

Marka Sothys powstała w 1946 roku jako gabinet kosmetyczny przy modnej alei rue du Faubourg Saint-Honoré w Paryżu. Założycielem był dr Max Hotz. Szkolił się w zakresie biologii medycznej i opracowywał produkty kosmetyczne do sprzedaży w salonie.


Było to tuż po drugiej wojnie światowej, gdy dr Hotz zajmował się między innymi znalezieniem preparatów, które mogłyby łagodzić i leczyć oparzenia. Wynalazł także pierwsze na świecie skoncentrowane serum na bazie roślin, które zapakował w zapieczętowane ampułki.

W 1966 roku Sothys został przejęty przez Bernarda Masa i jego rodzinę. Przenieśli swoją siedzibę do małego, uroczego miasteczka Brive (które jest także ich rodzinnym miastem) w malowniczym regionie Corrèze, w południowo-zachodniej Francji.


Dzięki ponad 75-letniemu doświadczeniu i dużej działalności na rynkach międzynarodowych, Sothys jest wiodącym dostawcą na świecie profesjonalnych produktów do pielęgnacji skóry. Obecnie firmą zarządzają bracia Frédéric i Christian Mas, którzy stanowią trzecie pokolenie w rodzinie.
Od 1946 r,

kiedy dr Hotz zaczął opracowywać produkty do pielęgnacji skóry dostosowane do indywidualnych potrzeb, Sothys chciał być w czołówce badań nad poprawą urody. Czerpiąc ze środowisk uniwersyteckich we Francji, w szczególności z wydziału „zielonej chemii” Uniwersytetu Limoges, marce udało się opatentować szereg ekstraktów i kompleksów roślinnych dla wielu swoich linii pielęgnacyjnych.

Wierzymy w nowe pomysły i innowacje.

W 1989 roku Bernard Mas założył SOREDEC (centrum badań i rozwoju Sothys) w Brive we Francji.


W Laboratorium SOREDEC pracuje 25 doświadczonych biochemików, farmaceutów i kosmetologów. Prowadzone przez nich zaawansowane badania, stanowią podstawę naukowych innowacji i osiągnięć marki. Pociąga to za sobą wyodrębnianie i zatwierdzanie nowych składników aktywnych, stosowanych do wytwarzania absolutnie ekskluzywnych formuł. Każdego roku Sothys wprowadza na rynek średnio 35 nowych formuł produktów i 15 nowych produktów do makijażu.


Każda formuła Sothys łączy w sobie inspirację naturą i nauką oraz opiera się na czterech podstawowych zasadach marki: zmysłowości, bezpieczeństwie, naturalności i skuteczności


Wszystkie produkty powstają we Francji,

we własnym centrum produkcyjnym Sothys, zlokalizowanym 10 minut drogi od głównej dzielnicy w Brive. Fabryka Sothys podlega ścisłym wytycznym GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna). Jest to kosztowny system kontroli jakości obejmujący wszystkie etapy procesu produkcyjnego.


Obejmuje to między innymi rygorystyczne środki higieny, 100-procentową identyfikowalność surowców i całego procesu produkcyjnego, badania toksykologiczne i farmaceutyczne surowców i gotowych produktów, a także rutynowe procedury wycofywania i monitorowania produktów na rynku.

W Polsce marka Sothys,

jest obecna od ponad 30 lat, a w naszej firmie Beauty Trade dbamy o nią i rozwijamy z pasją już ponad 12 lat!
MATERIAŁY DO POBRANIA

Ładowanie ...

Materiał 2

Materiał 3

TEST Z LEKCJI

Pytania:

10

Punkty lojalnościowe:

5

Wynik:

8/10

-

80%

-

Status:

21.01.24 18:34

bottom of page