top of page

Historyczna firma rodzinna skupiona na doskonałości.

Nieograniczone możliwości firmy rodzinnej.

Niezmiennie od 1946, przekazywana z ojca na syna, pasja rodziny Mas rozwija i uświetnia markę Sothys.

Obecnie firma nadzorowana jest przez dwóch braci Christiana i Frederica.

 

2 kluczowych miejsca, które odegrały historyczną rolę w rozwoju marki.

Rodzina Mas pochodzi z regionu Corrčze w południowo-zachodniej Francji, gdzie do dnia dzisiejszego znajdują się jednostki

naukowo-badawcze, produkcyjne, wydział administracyjny oraz Les Jardins Sothys ™ (ekologiczne ogrody Sothys).

 

W Paryżu znajduje się międzynarodowe centrum szkoleniowe oraz ekskluzywny, flagowy Instytut Sothys pod prestiżowym

adresem 128 Faubourg Saint Honoré.

Marka, która od ponad 75 lat pozostaje wyłącznie profesjonalna.

Sothys, jedna z oryginalnych marek, dedykowana instytutom urody oraz spa, powstała w 1946 roku, podczas nowej fali francuskiego piękna.
 

Wówczas powstały pierwsze receptury, których autorem był Dr Hotz, wizjoner zabiegów upiększających i zapalony egiptolog.

Marka Sothys swoje imię zawdzięcza, najjaśniejszej gwieździe na niebie, wywodzącej się z legend faraonów.

 

Obecnie marka jest rozpoznawana globalnie, w ponad 120 krajach oraz dostępna w 20 000 gabinetów kosmetycznych. Wyróżnia się wyłącznie profesjonalnym podejściem, praktykowanym przez kosmetologów, doskonale przeszkolonych w zakresie zabiegów i technik marki.

Jako silny symbol wyrażający szacunek marki do natury, Les Jardins Sothys w Auriac (Corrèze) są źródłem ciągłej inspiracji i świadczą o zaangażowaniu marki w zrównoważony rozwój.

Les Jardins Sothys ™ to imponujący kompleks roślinny, otwarty w 2007 roku. Płożony w ojczyźnie rodziny Mas w Auriac, w regionie Corrèze, niedaleko Cantal, na obszarze chronionym Natura 2000. Składa się z Ogrodu Botanicznego, nagrodzonego prestiżową etykietą Remarkable Garden (4 ha w sercu 26-hektarowego parku leśnego), znakomitej restauracji oraz butiku. To wyjątkowe miejsce przyciąga obecnie ponad 12 000 gości rocznie.

Naturalne składniki aktywne stworzone dzięki Les Jardins Sothys™ (Ogrodom Sothys).

Kompletna oferta produktowa

Wraz z kosmetologiem Sothys przygotuj swoją receptę na urodę. Dowiedz się czego potrzebuje Twoja skóra i zapewnij jej optymalną pielęgnację.

Wyjątkowe formuły, łączące kwintesencję know-how marki Sothys z najnowocześniejszymi rozwiązaniami naukowymi.

PRESTIŻ

Oferując kompletne, zaawansowane programy pielęgnacyjne i nowe koncepcje, Sothys odpowiada na wszystkie problemy skóry w ściśle ukierunkowany sposób.

TWARZ

Alternatywa lub zamiennik dermokosmetycznych zabiegów lub urządzeń, wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej.

KOSMECEUTYKI

Dzięki wyjątkowym protokołom zabiegowym, rytuały stanowią niezapomnianą podróż do świata zmysłów, doskonałego samopoczucia i pięknej, jędrnej skóry.

CIAŁO

Zwiększona ochrona w celu zachowania młodości skóry

PIELĘGNACJA SŁONECZNA

Oryginalny koncept łączący chronobiologię i smakowite aromaty, aby odkryć blask skóry o każdej porze roku.

ZABIEGI SEZONOWE

L’essence du maquillage: Twój niezbędny zestaw do makijażu, aby podkreślić i wydobyć naturalne piękno.

MAKIJAŻ

Sothys oferuje kompleksową linię produktów oraz zabiegi dla mężczyzn.

PIELĘGNACJA MĘSKA

Idealne połączenie organicznej pielęgnacji i optymalnej wydajności - wegańska linia z kosmeceutycznym akcentem i organicznym certyfikatem.

SOTHYS ORGANICS™ 

W każdej innowacji marka kieruje się ideą odpowiedzialnego piękna, szanującego zdrowie skóry i środowisko.

Sothys inwestuje 1% swoich przychodów w ochronę przyrody - poprzez Les Jardins Sothys ™ oraz zarządzając w sposób zrównoważony swoim 4-hektarowym terenem, znajdującym się w obrębie 26-hektarowego, chronionego rezerwatu leśnego.

Wszystkie produkty Sothys Organics® zostały zaprojektowane z materiałów nadających się do recyklingu, a większość (95%) opakowań produkowana jest we Francji lub w Europie.

Sothys wybiera materiały pochodzące z recyklingu (np. PET) i wykorzystuje w 100% karton i papier z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Marka już wiele lat temu, całkowicie pozbyła się PCV z procesu produkcyjnego.

Przeprojektowane opakowania. Marka w dalszym ciągu wybiera nowoczesny design w produkcji opakowań, ale jednocześnie wytwarza je lżejszymi oraz zmniejsza ich objętość. Zasada ta obowiązuje zarówno box-y prezentowe, zabiegowe, zestawy odkrywcze, jak i regularne opakowania produktów detalicznych. 

Łatwiejszy recykling. Sothys wytwarza coraz więcej opakowań wykonanych z pojedynczych materiałów lub składających się elementów dających się łatwo oddzielić. Usprawnia to ich identyfikację oraz sortowanie.

Proces produkcyjny marki wspiera zieloną transformację.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój
 

Digi.jpg

Digiesthéticienne™ - nasz ekspert

Kosmetolog Sothys, prawdziwa profesjonalistka w dziedzinie pielęgnacji skóry. Starannie przeszkolona i doskonale znająca tajemnice firmowego masażu Digi-esthetique™. Jest ambasadorem marki i skuteczności zabiegów i rytuałów Sothys.

Potrafi wysłuchać klienta, postawić trafną diagnozę kosmetyczną i stworzyć receptę na urodę, zalecając zabiegi i produkty do pielęgnacji domowej.

SynProgram.jpg

Program
synergiczny

Tajemnicą skuteczności marki Sothys oraz osiągnięcia i przedłużenia pożądanych efektów jest połączenie działania wyrafinowanych zabiegów, wykonywanych w instytutach urody z produktami codziennego użytku, stosowanymi w zaciszu domowym. Dokładna diagnoza kosmetyczna oraz stworzenie spersonalizowanej recepty na urodę, to również klucze do sukcesu w prawidłowej pielęgnacji i upiększaniu skóry.

PIELĘGNACJA DOMOWA

ZABIEG PROFESJONALNY

Badania i rozwój, to kluczowe priorytety marki.

W Laboratorium SOREDEC, centrum badawczym Grupy Sothys, pracuje 25 doświadczonych biochemików, farmaceutów i kosmetologów. Prowadzone przez nich zaawansowane badania, stanowią podstawę naukowych innowacji i osiągnięć marki. Pociąga to za sobą wyodrębnianie i zatwierdzanie nowych składników aktywnych, stosowanych do wytwarzania absolutnie ekskluzywnych formuł. Każdego roku Sothys wprowadza na rynek średnio 35 nowych formuł produktów i 15 nowych produktów do makijażu. Filozofia marki skupia się na wydajności, bezpieczeństwie, naturze, doznaniach, z jednoczesnym naciskiem na nowoczesność oraz szybkie tempo rozwoju.

Szacunek dla przyrody, wykorzystanie regionalnych zasobów, zrównoważony rozwój, współpraca naukowa z Uniwersytetami …

To wartości, które kierują badaniami i pomagają marce tworzyć składniki aktywne inspirowane Les Jardins Sothys:

  • Ekstrakt z lnu, ekstrakt z borowika szlachetnego 1055 (patent francuski nr 1055097),

  • Komórki macierzyste róży Sothys,

  • Wyciąg z Kwiatu Szafranu

  • Organiczny ekstrakt z zarnego bzu (patent nr FR 1853898)

Inspiracja naturą i nauką.

Zabiegi intensywne

Wyjątkowe doznania zmysłowe i ukierunkowana skuteczność -
doskonałość profesjonalnych zabiegów na twarz

Zastrzyk energii dla skóry oraz tarcza ochronna przed szkodliwym działaniem stresu środowiskowego. 100% satysfakcji już po 1 zabiegu. Skóra odzyskuje energię. Cera jest rozświetlona i wygląda na oczyszczoną.

DETOX ENERGIE™ - INTENSYWNY ZABIEG ENERGIZUJĄCY I CHRONIĄCY SKÓRĘ PRZED ZANIECZYSZCZENIAMI

Z organicznym ekstraktem z czarnego bzu
/ zgłoszenie patentowe nr FR1853898

Optymalne nawilżenie skóry, z 6 etapami, dążącymi do wygładzenia, nawodnienia, ujędrnienia oraz odnowienia młodości skóry. Wysokowydajny zabieg, łączący w sobie 4 źródła kwasu hialuronowego. Już po pierwszym zabiegu 100% osób twierdzi, że ich skóra jest nawilżona, bardziej miękka i pełna blasku.

HYDRA HYALURONIC ACID4 - INTENSYWNY ZABIEG NAWILŻAJĄCY

Hydra Hyaluronic Acid 4 / Z ekstraktem z borowika szlachetnego 1055 (1055097)

Ukierunkowane działanie, w zwalczaniu oznak starzenia się skóry: redukcja i zapobieganie pojawianiu się zmarszczek, przeciwdziałanie wiotczeniu się skóry. Wzrost jędrności skóry o 50%!

ßP3 - INTENSYWNY ZABIEG ODMŁADZAJĄCY

ßP3. TRI-COMPLEX ™ /
szafran-sofora-peptydy

Podróżuj z Sothys

Marka Sothys obecna jest w najbardziej prestiżowych spa, hotelach oraz instytutach urody na całym świecie. Obecnie współpracuje i posiada doskonałe relacje z 15 000 obiektów, mieszczących się w ponad 120 krajach. Wśród nich znajdują się również polskie, wyjątkowe ośrodki spa oraz gabinety kosmetyczne.

Palais Ronsard - Morocco
La Caravelle - Guadeloupe
Przystan Hotel & Spa - Poland
Hotel Czarny Potok - Poland
Savoy Resort & Spa - Seychelles
Hotel Le Cap Estel - France

BEAUTY TRADE

- SOTHYS

Nasi Partnerzy

Centrum logistyczne o powierzchni 4600 m², zlokalizowane w Ussac w Corrèze, wysyła rocznie 1,5 miliona paczek, skierowanych do odbiorców na całym świecie. Procesy logistyczne zostały w pełni usprawnione, zgodnie z najwyższymi, globalnie obowiązującymi standardami.

Nowoczesna jednostka produkcyjna o powierzchni 7500 m2 zlokalizowana w Meyssac w Corrèze, wytwarzająca rocznie ponad 400 ton kremów do twarzy i 130 ton balsamów do ciała, pracuje zgodnie ze standardami GMP (Dobre Praktyki Produkcyjne).

Wysoka jakość i standardy produkcji we wszystkich działaniach. Papier i opakowania kartonowe pochodzą z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób.

Optymalizacja procesów zużycia i pozyskiwania odpadów odbywa się zgodnie ze standardami GMP (Dobre Praktyki Produkcyjne).

Odpowiedzialna produkcja. Les Jardins Sothys™ (Ogrody Sothys) stanowią główne źródło inspiracji dla naturalnych składników.

Składniki aktywne pozyskiwane są w odpowiedzialny, przyjazny środowisku sposób. Marka słynie z krótkich cykli dostaw komponentów.

Made in France – wyprodukowano we Francji, zgodnie z zasadą ekologicznie odpowiedzialnej produkcji.

bottom of page